Już po raz 37. wyruszy w tym roku Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczynamy tradycyjnie w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie. W tym roku chcemy zanieść do Pani Jasnogórskiej wiele próśb i podziękowań. Przede wszystkim pragniemy dziękować Bogu za pamiętny rok 1920 i Cud nad Wisłą. Powodem do wdzięczności jest również 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Ale i próśb nie brakuje. Chcemy wołać, aby dobry Bóg strzegł nas „od powietrza, głodu, ognia i wojny”, za nasze rodziny i o nowe powołania kapłańskie w naszej diecezji. Wszystkie intencje pielgrzymowania wyrażamy hasłem tegorocznej pielgrzymki: Pod Twoją obronę uciekamy się!

Niestety, z racji na sytuację epidemii, w trosce o bezpieczeństwo uczestników nasza pielgrzymka wyruszy w tym roku w nieco innej formie. Razem z biskupem Markiem Solarczykiem pójdzie tylko grupa księży, aby zanieść intencje do tronu Pani Jasnogórskiej. Dla pozostałych będzie możliwość pielgrzymowania duchowego w parafiach, czego wyrazem będzie codzienna Msza Święta, adoracja, różaniec i Apel Jasnogórski w dniach trwania pielgrzymki. Na stronie internetowej pielgrzymki, profilu Fb i aplikacji telefonicznej będą bezpośrednie relacje z trasy pielgrzymki oraz treści duchowe do rozważania.

Osoby zainteresowane wirtualnym towarzyszeniem pielgrzymce zapraszamy do odwiedzania strony. Pod aplikacją Bonafide należy otworzyć sekcję Pielgrzymki, wybrać Pieszą Praską Pielgrzymkę Rodzin i …. śledzić przebieg trasy pątniczej. W ramach zakładki będzie możliwość podania intencji modlitewnych. Zakładka będzie aktywna od 1 sierpnia.

Przewidujemy codzienne relacje fotograficzne.

Niech Matka Boska Częstochowska ma nas w swojej opiece i wyprasza wszelkie potrzebne łaski u swojego Syna.

Z kapłańskim pozdrowieniem

Ks. Dariusz Bala