W parafii św. Patryka odbył się przedwakacyjny dzień wspólnoty Domowego Kościoła. Eucharystii, na której zgromadzili się liderzy, animatorzy, odpowiedzialni i moderatorzy związani z Ruchem Światło-Życie przewodniczył bp Jacek Grzybowski.

Rodziny należące do Domowego Kościoła diecezji warszawsko-praskiej zgromadziły się na corocznym spotkaniu przedwakacyjnym, podczas którego wybrane małżeństwa zostały posłane na wakacyjne rekolekcje. Posłania dokonał bp Jacek Grzybowski symbolicznie przekazując zapalone świece.

W homilii biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej odwołując się do Ewangelii wskazał, o jakich prawdach – ważnych dla naszej codzienności, przypomina słowo zawarte w dzisiejszej liturgii:

Jeśli mamy efekt, to musiało być coś wcześniej. Zasada przyczyna – skutek, ona dziś trochę zanika, ponieważ ludzie nie myślą o skutkach swoich działań, nie zdają sobie sprawy, że są przyczynami bardzo poważnych zmian, które zachodzą w ich życiu, rodzinie, społeczeństwie, polityce, świecie. Jezus pragnie tę prostą zasadę i obraz rolniczy wykorzystać, by pokazać nam głęboką prawdę duchową.

Zwrócił się także do członków Domowego Kościoła, którzy zostali posłani na rekolekcje wakacyjne, przypominając, że ich fundamentalnym zadaniem jest głoszenie Słowa, bez względu na okoliczności, w jakich będą to czynić:

Wy będziecie siać ziarno na beton, asfalt. To będzie Wasze posłannictwo, wasza praca, w każdym dniu, w każdym turnusie, we wszystkich rekolekcjach […] Słowo dziś mówi bardzo wyraźnie – siejcie Słowo, gdziekolwiek jesteście. Jesteście wezwani, by siać Słowo, to jest wasze fundamentalne zadanie. Nie patrzcie, że jest asfalt, beton – siejcie. Bóg jest wszechmocny i być może sprawi, że gdzieś, w jakimś pęknięciu, między brzegami kostki, w jakimś załamaniu ziarenko wpadnie, będzie trochę wody i coś wykiełkuje. Może za rok, może za dwa lata, może za dziesięć, nie wiadomo, ale wasze zadanie, jako liderów, animatorów, odpowiedzialnych, moderatorów jest bardzo proste – siejecie Słowo.

Pełna homilia: