W sobotę, 21 września, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Mehoffera 2, odbędzie się I Sesja Plenarna Synodu Młodych. Obradom będzie przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej Marek Solarczyk, sesję poprowadzi młodzież.

I Sesja Plenarna Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej (transmisja on-line, foto)
21 września 2019 roku, Wyższe Seminarium Duchowne DW-P

– Uroczyste otwarcie Synodu, 18 września, uświadamia nam, że to dzieło trwa. Jesteśmy w tę inicjatywę zaangażowani na wiele różnych sposobów. Najbardziej fundamentalne: praca, refleksja i troska są związane z naszymi parafiami, których przedstawicieli zapraszamy na I Sesję Synodu – mówi biskup Marek Solarczyk.

21 września 2019 roku, Wyższe Seminarium Duchowne DW-P

Zaproszeni do udziału w sesji są sekretarze zespołów parafialnych, księża koordynatorzy rejonowi, wcześniej zgłoszeni przedstawiciele wspólnot. W przypadku nieobecności sekretarza, prosimy o wydelegowanie innego, pełnoletniego członka zespołu parafialnego lub o pojawienie się księdza z parafii. W przypadku parafii, które nie zgłosiły zespołów parafialnych, prosimy o pojawienie się księdza proboszcza lub księdza wikariusza danej parafii.

Program sesji:

• 10.00 Modlitwa
  • 10.20 Konferencja I – O synodzie „Młodzież, wiara, rozeznanie powołania” (Watykan 2018) i Adhortacji Posynodalnej „Christus Vivit!” (bp Marek Solarczyk)
  • 11.00 Konferencja II – 12 celów Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej (ks. Emil Parafiniuk)
  • 11.40 Przerwa
  • 12.00 Konferencja III – Przebieg Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej (ks. Michał Dziedzic)
  • 12.40 Obiad
  • 13.30 Konferencja IV – Życie uratować, nie zmarnować. (ks. Jacek Grzybowski)
  • 14.00 Spotkanie w grupach rejonowych
  • 15.30 Modlitwa i świadectwo (Piotr Kowalczyk „Tau”)
  • 16.30 Zakończenie

Fotorelację przygotowała Karolina Błażejczyk oraz kl. Mateusz Kania.