W czwartek 28 listopada odbyła się uroczysta inauguracja działającej w parafii MB Częstochowskiej w Zielonce Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary Uniwersytetu Otwartego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

O godz. 18.00 Mszę Świętą odprawił bp Romuald Kamiński. Są pewne rzeczy w życiu człowieka, które muszą być zakodowane w sercu. Podobnie jest z wiarą. Czymże jest ta wiara? Wiara, najprościej mówiąc, to jest takie dziecięce powierzenie się Panu Bogu, Ojcu. Bez wahania, bez wątpliwości, cały pragnę oddać się, rzucić się w ramiona Ojca – mówił bp Romuald Kamiński podczas homilii.

Po Mszy Świętej inauguracyjny wykład na temat świętości w nauczaniu papieża Franciszka wygłosił jeden z najwybitniejszych polskich teologów duchowości ks. prof. Stanisław Urbański.

fot. Marcin Tafejko