Zapraszamy na nauki przedmałżeńskie w naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej. Poniżej lista terminów rozpoczęcia kursów. Zachęcamy do korzystania również z kalendarza wydarzeń z kategorią „kursy przedmałżeńskie” tutaj.

 

KATECHIZACJA PRZEDMAŁŻEŃSKA

W DIECEZJI WARSZAWSKO – PRASKIEJ W ROKU 2020

DEKANAT ANIŃSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

MB Królowej Polski

ul. Rzeźbiarska 46, Warszawa

czwartek g. 19.00

02.01, 02.10

Najświętszego Serca P.J.

ul. Narcyzowa 18, Warszawa

piątek g. 18.45

06.03, 02.10

Wniebowzięcia NMP

ul. Trakt Lubelski 157, Warszawa

wtorek g. 19.00

MB Anielskiej

ul. Wilgi 14, Warszawa

czwartek g. 19.00

12.03

DEKANAT BRÓDNOWSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

MB Różańcowej

ul. Wysockiego 8, Warszawa

środa g. 19.15

04.03, 09.09

Św. Faustyny

ul. Żuromińska 2, Warszawa

środa g. 19.30

15.04, 16.09

Św. Włodzimierza

ul. Kondratowicza 2, Warszawa

wtorek g. 18.30

03.03, 08.09

Św. Marii Magdaleny

ul. Echa Leśne 2, Warszawa

środa g. 19.00

19.02

Św. Szczepana

ul. Głębocka 74,

Warszawa

środa g. 19.30

04.03

DEKANAT GROCHOWSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

MB Królowej Polskich Męcz

Al. Stanów Zjednoczonych 55, Grochów

piątek g. 19.00

W każdy piątek, początek najbliższego 14 lutego

Najczystszego Serca Maryi

ul. Chłopickiego 2, Grochów

piątek g. 18.30

10.01, 11.09

Nawrócenia Św. Pawła Ap

ul. Kobielska 10, Grochów

czwartek g. 19.30

05.03, 03.09

Bożego Ciała

ul. Grochowska 365

wtorek g. 19.00

02.01

Narodzenia Pańskiego

ul. Ostrobramska 72, Witolin

wtorek g. 19.00

13.10

Św. Ojca Pio

ul. gen. E. Fieldorfa 1, Gocław

środa g. 19.00

04.03, 09.09

Miłosierdzia Bożego

ul. Ateńska 12, Saska Kępa

niedziela g. 17.30

01.03, 04.10

Św. Patryka

ul. Rechniewskiego 14

czwartek g. 19.00

27.02, 01.10

dni skupienia dla narzeczonych z parafii i dekanatu: 07.05, 26.11

św. Apostołów Jana i Pawła

ul. Kapelanów Armii Krajowej 2

poniedziałek g. 19.00

03.02

MB Nieustającej Pomocy

ul. Nobla 16

środa g. 19.15

06.02, 11.09

św. Wincentego Pallottiego

ul. Skaryszewska 12

sobota g. 9.00

07.03

DEKANAT PRASKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Katedra Św. Floriana

ul. Floriańska 3,Praga

wtorek g. 19.00

07.01, 14.04, 01.09

MB z Lourdes

ul. Wileńska 69, Praga

rekolekcje dla narzeczonych „Małżeńskie drogi”

Chrystusa Króla

ul. Tykocińska 27/35

wtorek g. 19.30

07.01, 01.09

Św. Marka Ewangelisty

ul. Zamiejska 6, Targówek

wtorek g. 19.00

25.02

Świętej Rodziny

ul. Rozwadowska 9/11, Zacisze

poniedziałek g. 20.00

10.02, 20.04

Najśw. Serca Jezusowego

ul. Kawęczyńska 5, Praga

piątek g. 19.00

DEKANAT REMBERTOWSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Św. Wacława

ul. Korkowa 27 , Gocławek

niedziela g. 19.00

04.10

Św. Hieronima

ul. Rumiankowa2/4

Stara Miłosna

poniedziałek, g. 19.00

07.09

Opatrzności Bożej

ul. Skargi 2, Wesoła

czwartek g. 19.30-22.00

27.02

Najświętszego Serca Pana Jezusa

ul. Borkowska 1

Stara Miłosna

poniedziałek g. 19.00

24.02

DEKANAT TARCHOMIŃSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Narodzenia NMP

ul. Klasyków 52/54, Płudy

piątek g. 19.00

25.09

NMP Matki Pięknej Miłości

ul. Myśliborska 100, Tarchomin

poniedziałek g. 19.00

17.02, 07.09

Św. Jakuba Apostoła

ul. Mehoffera 4, Tarchomin

poniedziałek g. 19.00

20.04, 14.09

NMP Wspomożycielki Wiernych

ul. Izabelińska 8, Stanisławów

poniedziałek g. 19.00

03.02

Św. Franciszka z Asyżu

ul. Strumykowa 25, Tarchomin

poniedziałek g. 19.30

24.02, 14.09

NMP Królowej

ul. Sienkiewicza 12

Józefów k. Legionowa

poniedziałek g. 20.00

03.02

Bł. Karoliny Kózkówny

ul. Wczasowa 24,

Białobrzegi

sobota g.9.00-15.00

14.03

Niepokalanego Poczęcia NMP

Pl. Wolności 3

Nieporęt

sobota g. 18.00

29.02

Św. Łukasza

ul. Sprawna 9

Warszawa

sobota g. 19.30

12.09

Matki Bożej Pompejańskiej

ul. Myśliborska 28

Warszawa

poniedziałek g. 19.00

07.12

DEKANAT JADOWSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Św. Jakuba Ap

Pl. Dreszera 11, Jadów

poniedziałek g. 19.00

01.03

Wniebowzięcia NMP

ul. C.K. Norwida 10, Strachówka

niedziela g. 15.00

06.09

DEKANAT KOBYŁKOWSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Świętej Trójcy

ul. Kościelna 2, Kobyłka

czwartek g. 19.00

16.01, 16.04, 17.09

św. Andrzeja Boboli

Al. Józefa

Piłsudskiego 248/252

Marki

sobota g. 19.00

MB Fatimskiej

i bł. Bronisława Markiewicza

Al. Jana Pawła II 21

Słupno

poniedziałek g. 19.00

wrzesień/październik

DEKANAT LEGIONOWSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa

ul. Piłsudskiego 47, Legionowo

niedziela g. 17.00

01.03, 04.10

Św. Jana Kantego

ul. Kościelna 2, Legionowo

czwartek g. 19.00

MB Fatimskiej

ul. Orląt Lwowskich 8, Legionowo

niedziela g. 19.00

19.04, 04.10

DEKANAT MIŃSK MAZ. – NARODZENIA NMP

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

MB Nieustającej Pomocy

ul. Nowa 1, Huta Mińska

czwartek g. 19.00

27.02

Narodzenia NMP

ul. Kościelna 1, Mińsk Maz.

poniedziałek g. 19.00

10.03, 08.09

MB Dobrej Rady

ul. Mazowiecka 59, Wólka Mińska

piątek g. 18.00

31.01

Św. Jana Chrzciciela

Pl. Anny Jagiellonki 21, Cegłów

niedziela g. 19.00

10.03, 08.09

MB z Guadalupe

ul. Mazowiecka 33, Budy Barcząckie

niedziela g. 18.00

01.03

Wniebowzięcia NMP

ul. Mickiewicza 2,

Kałuszyn

niedziela g. 18.00

19.04

DEKANAT MIŃSK MAZ. – ŚW. ANTONIEGO

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Bł. Honorata Koźmińskiego

ul. Żwirowa 2, Chrośla

środa g. 20.00

16.09

Św. Antoniego z Padwy

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 54,

Mińsk Maz.

piątek g. 19.00

15.02

Świętej Trójcy

ul. Kościuszki 25, Kołbiel

niedziela g. 19.00

08.03, 13.09

Św. Jana Chrzciciela

ul. gen. K. Sosnkowskiego 43a, Mińsk Maz.

niedziela g. 17.30

01.03, 04.10

MB Jasnogórskiej

Królewiec 85

niedziela g. 19.00

23.02

DEKANAT NOWODWORSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Św. Michała Archanioła

ul. Warszawska 1 a, Nowy Dwór Maz.

niedziela g. 19.00

26.04, 20.09

Św. Andrzeja Boboli

ul. Różana 2, Rajszew

piątek g. 18.30

17.04

Św. Bartłomieja

ul. Nowodworska 17

Janówek Pierwszy

wtorek g. 19.00

18.02

DEKANAT OTWOCKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Św. Wincentego a Paulo

ul. Kopernika 1, Otwock.

piątek g. 19.00

17.01, 17.04, 16.10

Zesłania Ducha Świętego

ul. Żeromskiego 6, Otwock

środa g. 19.00

05.02, 07.10

DEKANAT OTWOCK-KRESY

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Wniebowzięcia NMP

Pl. Kard. Wyszyńskiego 3, Celestynów

niedziela g. 19.00

12.01

MB Częstochowskiej

ul. Ks. Piotra Skargi 24, Józefów

środa godz. 19.30

23.09

Miłosierdzia Bożego

Ługi 58 A, Otwock

niedziela g. 19.00

20.09

MB Królowej Polski

ul. Czerska 21, Otwock-Kresy.

wtorek

g. 19.00

12.03, 01.10

Św. Jana Chrzciciela

ul. Kasprowicza 2 Józefów-Michalin

czwartek g. 19.00

30.01

DEKANAT RADZYMIŃSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Przemienienia Pańskiego

ul. POW 1, Radzymin

wtorek g. 19.00

14.01, 21.04, 15.09

Św. Stanisława BM

ul. Kościelna 116,

Nowe Załubice

sobota g. 19.00

07.11

Św. Trójcy

ul. Kościelna 41,

Niegów

niedziela g. 18.00

23.02

Podwyższenia Krzyża Świętego

Ul. Kościelna 30,

Dąbrówka

sobota g. 18.00

29.02

DEKANAT SIENNICKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Św. Stanisława

ul. Mińska 34,

Siennica

niedziela g. 10.00

06.09

Św. Trójcy

Ul. Rynek 10,

Latowicz

niedziela g. 18.00

26.01

Św. Marcina

i Mikołaja

Kuflew 9

niedziela g. 11.00

06.12

DEKANAT STANISŁAWOWSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Św. Mikołaja

ul. Rynek 30 a,

Dobre

piątek g. 19.00

06.03

Św. Jana Chrzciciela i Stanisława BM

ul. Szkolna 2, Stanisławów

niedziela g. 19.00

02.02

Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

ul. Cicha 6

Pustelnik

niedziela g. 19.00

19.01

Św. Jana Chrzciciela i Stanisława BM

ul. Jana Pawła II 20

Poświętne

wtorek g. 19.00

08.09

DEKANAT SULEJÓWEK

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

NMP Matki Łaski Bożej

ul. Okuniewska 61, Halinów

sobota g. 19.00

03.10

NMP Matki Kościoła

ul. Żeromskiego 18, Sulejówek

sobota g. 19.00

29.02

Przemienienia Pańskiego

ul. Armii Krajowej 34, Miłosna

sobota g. 9.00

07.03, 06.06, 05.09, 05.12

DEKANAT TŁUSZCZ

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

św. Józefa i Franciszka

Franciszków 68

niedziela g. 16.00

01.03

Narodzenia Pańskiego

ul. Kościelna 2, Jasienica

niedziela g. 13.00

23.02

Św. Stanisława

Pl. 3 Maja 17, Postoliska

niedziela g. 15.00/sobota g. 16.00

09.02, 05.09

Przemienienia Pańskiego

ul. Kościelna 7

Tłuszcz

poniedziałek g. 19.30

03.02, 05.10

DEKANAT WOŁOMIŃSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

MB Nieustającej Pomocy

ul. Willowa 9, Duczki

środa g. 19.00

12.02

MB Częstochowskiej

ul. Kościelna 54, Wołomin

poniedziałek g. 19.00

10.02, 27.04

NMP Matki Kościoła

ul. Słoneczna 5

Ostrówek

niedziela g. 19.00

05.01

DEKANAT ZIELONKOWSKI

Parafia

Adres

Dzień i godzina kursu

Data rozpoczęcia kursu

Św. Izydora

Al. J. Piłsudskiego 93, Marki

środa g. 19.00

08.01, 09.09

MB Częstochowskiej

ul. Jagiellońska 10, Zielonka

poniedziałek g. 20.00

18.02, 16.09

Miłosierdzia Bożego

ul. 11 Listopada 4 , Ząbki

sobota g. 19.00

29.02

tt ads