Z uwagi na to, że tegoroczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zbiega się z obchodem IV niedzieli wielkanocnej, zgodnie z zasadami podanymi w „Tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych” Mszału Rzymskiego uroczystość maryjna powinna być obchodzona następnego dnia, czyli w poniedziałek, 4 maja.

Jednakże na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Stolicy Apostolskiej pozwoliła, aby w roku 2020 uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski była obchodzona w sobotę, 2 maja (wieczorem 1 maja odmawiamy I nieszpory uroczystości).

W niedzielę, 3 maja, obchodzimy 4. niedzielę wielkanocną (wieczorem 2 maja odmawiamy I nieszpory 4 niedzieli wielkanocnej).

W Diecezji Warszawsko-Praskiej jest 6 parafii, które noszą wezwanie MB Królowej Polski.

.