W intencji matek modliła się dziś wspólnota diecezji warszawsko-praskiej. Mszy Świętej w ramach obchodów Roku Rodziny przewodniczył biskup Romuald Kamiński. Eucharystia była sprawowana w parafii św. Łucji w warszawskim Rembertowie.

W homilii pasterz diecezji warszawsko-praskiej, odwołując się do wizerunku Świętej Rodziny znajdującego się w kaliskim Sanktuarium św. Józefa, podkreślił rolę rodziców, którzy powinni być dla dziecka jak filary:

Dziecko spogląda w prawo i w lewo, i widzi zatroskane oblicza, kochające serca, a jego oblicze jest radosne i serce pełne pokoju, bo ono jest kochane. A jeśli jest kochane, to ma wszystkie dane do tego, żeby rozwinąć się pięknie, jak najpiękniejszy kwiat. Ono spełni pokładane w nim nadzieje.

Pełna homilia:

19-go w przyszłym miesiącu w parafiach naszej diecezji będziemy polecać w modlitwie naszych ojców. Msza św. diecezjalna będzie sprawowana w parafii MB Nieustającej Pomocy w Duczkach.