Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Biskupa Romualda Kamińskiego przekazali w Kurii Warszawsko-Praskiej harcerze Związku Harcerstwa Polskiego.

Światełko zostało przekazane po raz 30. Tegoroczne hasło, które towarzyszy sztafecie brzmi ‘Światło służby’. O świetle nadziei, miłości i pokoju oraz jego przesłaniu mówił jeden z przekazujących, harcmistrz Piotr Piskorski, komendant hufca ZHP Warszawa Praga-Południe

W tym pandemicznym świecie bardzo ważna jest pomoc osobom potrzebującym, szczególnie tym najmniejszym, schorowanym i seniorom. Niech to światło rozjaśni parafie i diecezję, a my obiecujemy wspierać i służyć.

W spotkaniu wzięły również udział harcerki ze Szczepu 211 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych: drużynowa i zastępca komendanta szczepu Gabriela Lassota oraz przyboczna Urszula Piechocka.

Za przekazane Światło podziękował Ordynariusz Warszawsko-Praski, który podziękował również za całoroczną służbę harcerzy i harcerek, szczególnie podczas obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Na koniec Bp Romuald złożył obecnym życzenia:

Przeżyjcie radośnie te święta. Niech Pan Bóg umacnia was w służbie, ale także w zadaniach, które przynależą do tego wieku: szkoła, służba, praca, a u niektórych już studia. Niech to wszystko będzie pięknym wypełnieniem woli Bożej.