3 maja przypada IV Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Od 1964 roku tego dnia przeżywamy także Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Obchodom towarzyszy papieskie orędzie, w tym roku zatytułowane „Słowa powołania”.

Do modlitwy, przez cały Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, w intencji osób rozeznających i tych, którzy już przeżywają swoje powołanie, zachęca także biskup Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań.

W Niedzielę Dobrego Pasterza biskupi z naszej Diecezji będą sprawowali Eucharystię w dwóch parafiach.

Biskup Romuald Kamiński odprawi trzy Msze Święte w parafii Dobrego Pasterza w Miedzeszynie. Transmisja sumy odpustowej, podczas której biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej będzie modlił się w intencji naszej Ojczyzny, o godzinie 13 na parafialnym kanale Youtube.

Biskup Marek Solarczyk będzie przewodniczył Mszy Świętej o godzinie 7 w parafii Najczystszego Serca Maryi na Grochowie. Transmisja na parafialnym kanale Youtube.