Tygodnik Idziemy na 5 lipca jest do nabycia w wersji drukowanej lub w e-wydaniu: https://www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz https://eprasa.pl/news/idziemy

W najnowszym numerze warto przeczytać:

– Kto rządzi światem? – Kto stoi za ruchem LGBT i za wieloma innymi rewolucjami na świecie? – odpowiada dr Józef Orzeł w rozmowie z Moniką Odrobińską.

– Masońskie tajemnice – O wpływach masonerii w Portugalii i o presji na ujawnienie jej przedstawicieli w prawie wszystkich partiach politycznych – pisze z Lizbony Marcin Zatyka.

– Twierdza w Stoczku – Kolejne z miejsc internowania Prymasa Tysiąclecia oraz najważniejsze fakty, które się tam dokonały – opisuje Irena Świerdzewska.

– Smutny rekord – Czy to przypadek, że w roku rozpoczęcia tzw. Drogi Synodalnej nastąpił w Niemczech rekordowy wzrost odejść z Kościoła? – analizuje Anna Meetschen.

– Kościół a polityka – W jakim zakresie Kościół może angażować się w politykę? – wyjaśnia o Dariusz Kowalczyk SJ.

– Zza kulis  – Prawdziwi decydenci, którzy mają wpływ na politykę i kierunki przemian społeczno-kulturowych rzadko osobiście startują w wyborach. – pisze ks. Henryk Zieliński.

– Polski Chagall – Życie i twórczość jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarzy Franciszka Maśluszczaka – opisuje Patryk Lubryczyński.

– Przedwyborcza wizyta – Ostatnią wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie oraz relacje polsko-amerykańskie – podsumowuje prof. Kazimierz Dadak.

– Fundamentalny wybór – O znaczeniu wyboru prezydenta, którego dokonamy 12 lipca – przekonuje Jacek Karnowski.

– Prawdy i wrażenia – Mechanizmy zdobywania władzy ujawnia Krzysztof Ziemiec.

– Zachowajmy rozsądek – O czym musimy pamiętać, żeby nie zarazić siebie i innych  koronawirusem? – przypomina prof. Piotr Kuna w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

– Kapłani w pasiakach – Postawę polskich duchownych, ofiar niemieckiego obozu Auschwitz – przypomina Anna Jagodzińska.

– Szacunek dla Polaków – Nadziejami i niepokojami po pierwszej turze wyborów prezydenckich – dzieli się Marek Jurek.