Tygodnik Idziemy na 31 maja jest do nabycia w wersji drukowanej lub w e-wydaniu: https://www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz https://eprasa.pl/news/idziemy

W najnowszym numerze warto przeczytać:

– Jak działa Duch Święty? – Czy działanie Ducha Świętego może przeczyć rozumowi i logice? – na to inne pytania odpowiada ks. prof. Marek Tatar, kierownik Katedry Mistyki Chrześcijańskiej UKSW, w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Potrzeba odnowy – Co Kościół zyskał, co stracił, a czym zaryzykował w ostatnim czasie? – podsumowuje ks. Henryk Zieliński.

– Gołębica Berniniego – Dlaczego jedyny witraż w Bazylice św. Piotra przedstawia symbol gołębicy? – wyjaśnia ks. Waldemar Turek z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

– Miłość nieprzyjaciół – Skąd Prymas Tysiąclecia czerpał siły do miłości nieprzyjaciół i jak realizował tę miłość w praktyce? – pisze kard. Zenon Grocholewski z Watykanu.

– Kulisy polityki – Jak powinniśmy patrzeć na teatr polityczny w Polsce, aby nie stracić zdrowia i przyjaciół? – radzi Krzysztof Ziemiec.

– Pierwsza spowiedź – Wzruszające przeżycia związane z pierwszą spowiedzią dzieci z domów dziecka – opisuje Krystyna Krzywińska.

– Firmom na pomoc – Jak przedsiębiorcy oceniają rządowy program antykryzysowy? – mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Pracodawców Polskich w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

– Gdzie się kryją milionerzy? – O panującej wśród bogaczy modzie na budowanie sobie schronów na końcu świata i o tym przed czym chcą uciec – pisze Piotr Kościński.

– Piękno i medycyna – Dlaczego ludzie chcą chirurgicznie poprawiać swój wygląd? I jaka jest ocena moralna tych zabiegów” – relacjonuje Marta Dybińska.

– Katecheta to powołanie – Co różni katechetę od nauczyciela religii i skąd biorą się trudności w katechizacji? – odpowiada dr Aneta Rayzacher-Majewska w rozmowie z Dorotą Glicą.

– Rodzina sama w domu – Jak pandemia i związana z nią kwarantanna wpływają na życie polskich rodzin i na relacje w nich panujące? – pokazuje Monika Odrobińska.

– Jak niewiele potrzeba do szczęścia – Czy kiedy pandemia się skończy będziemy mądrzejsi w podejściu do dóbr tego świata? – pisze Anna Meetschen.

– Poprawność polityczna – W jaki sposób ideologie zmieniają znaczenie słów, aby ogłupiać ludzi? – wskazuje o. Dariusz Kowalczyk SJ

– Spór o Trójkę – Czy kierownictwo Polskiego Radia będzie w stanie zaproponować coś nowego w miejsce rozgłośni, która zestarzała się wraz ze swoimi słuchaczami? – pisze Jacek Karnowski.

– Cenzura relatywistyczna – Od czego trzeba zacząć odnowę moralną w Polsce? – wskazuje Marek Jurek.