———————— 13 sierpnia ————————–

• 18:00 WARSZAWA – PRAGA: Msza Święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego w Kościele konkatedralnym pw. Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku (ul. Grochowska 365).
  • 18:00 WOŁOMIN: Msza Święta w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w intencji poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 (ul. Kościelna 54).
  • 19:00 WOŁOMIN Po Mszy Świętej koncert “W Duchu Niepodległej – Bohaterom 1920 roku”, pod Patronatem Starosty Wołomińskiego inaugurujący obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Powiecie Wołomińskim w wykonaniu Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Krzysztofa Procajło.

————————– 14 sierpnia ————————–

• 6:00 OSSÓW: Msza Święta polowa przy krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. Ignacego Skorupki.
  • 17:00 OSSÓW: Spotkanie przy Samorządowej Instytucji Kultury „Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”
    (ul. Matarewicza 148).

– „Kapelani wojskowi wczoraj i dziś” – wystąpienie na temat posługi kapłana na polu walki w nawiązaniu do postaci ks. Ignacego Skorupki

– prezentacja książki „Wojna polsko-bolszewicka w literaturze polskiej”

– „Ballada Ossowska” – wykonanie utworu

– otwarcie wystawy okolicznościowej

• 17:00 WÓLKA RADZYMIŃSKA: uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka, przy pomniku na miejscu bitwy i ukazania się Matki Bożej; poświęcenie odrestaurowanego pomnika, bp Romuald Kamiński.
  • 18:45 OSSÓW: Spotkanie przy tablicach upamiętniających pomoc narodów w 1920 roku wraz ze złożeniem wieńców.
  • 19:15 OSSÓW: Zwiedzanie wystawy okolicznościowej przy Samorządowej Instytucji Kultury „Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”.
  • 19:30 OSSÓW: Odsłonięcie popiersia śp. Sławomira Skrzypka, prezesa NBP (Polana Dębów Pamięci)
  • 20:15 OSSÓW: Uroczyste przejście z siedziby Samorządowej Instytucji Kultury „Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku” (Ossów ul. Matarewicza 148) do Krzyża upamiętniającego miejsce śmierci ks. Ignacego Skorupki.
  • 21:00 OSSÓW: Uroczysty Apel Poległych i złożenie wieńców przy krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. Ignacego Skoru

————————– 15 sierpnia ————————–

• 7:00 RADZYMIN: XXX Zawody Gołębiarskie „Cud nad Wisłą” (Cmentarz Żołnierzy Polskich 1920).
  • 7:30 OSSÓW: Modlitwa przy krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. Ignacego Skorupki.
  • 8:00 RADZYMIN: Start XX Rajdu Katyńskiego (Cmentarz Żołnierzy Polskich 1920).
  • 8:30 OSSÓW: Złożenie kwiatów przy pomniku ks. Ignacego Skorupki (przy szkole).
  • 9:30 OSSÓW: Uroczysta Msza Święta na terenie kaplicy przy cmentarzu bohaterów 1920 r. pod przewodnictwem Abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
  • 10:00 RADZYMIN: XXXI Turniej Brydżowy im. J. Połulicha (Hala ROKiS).
  • 11:15 OSSÓW: Apel poległych i złożenie wieńców na Cmentarzu Bohaterów 1920 r.
  • 12:00 – 16:00 OSSÓW: Piknik historyczny przy Samorządowej Instytucji Kultury “Wrota Bitwy Warszawskiej”.
  • 12:00 – 18:00 OSSÓW: Piknik wojskowy pod patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka na polu corocznej rekonstrukcji
  • 13:00 WARSZAWA – REMBERTÓW: Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bpa Marka Solarczyka, bpa pomocniczego diecezji warszawsko-praskiej;
    poświęcenie tablicy upamiętniającej 100. rocznicę Cudu nad Wisłą (Parafia MB Zwycięskiej ul. Grzybowa 1); koncert patriotyczny w wykonaniu orkiestry Victoria.
  • 14:30 RADZYMIN: Uroczystości przy pomniku Wincentego Witosa (pl. Wolności).
  • 15:15 RADZYMIN: Uroczystość rozpoczęcia budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej („Świetlica Pielgrzyma” naprzeciwko Cmentarza 1920).
  • 17:00 RADZYMIN: Msza Święta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 pod przewodnictwem Abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski
    Apel Poległych i złożenie wieńców na bratnich mogiłach.
  • 18:00 OSSÓW: Koncert Mateusza Ziółko, wykonawcy utworu “Legiony” (pola Ossowskie).
  • 20:30 RADZYMIN: Koncert kameralny Piotra Rubika (Park Eleonory Czartoryskiej).
  • 21:00 RADZYMIN: Apel Jasnogórski i Msza św. pod przewodnictwem bpa Wojciecha Osiala, biskupa pomocniczego diecezji łowickiej (Sanktuarium św. Jana Pawła II).
  • 22:30 – 6:00 RADZYMIN: Ogólnopolskie nocne czuwanie wspólnot modlitewnych i ruchów katolickich w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.

————————– 16 sierpnia ————————–

• 10:00 RADZYMIN: Apel pamięci w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego na Cmentarzu Poległych Bohaterów 1920.
  • 10:00 – 15:00 MIŃSK MAZOWIECKI: Piknik historyczny przy Miejskim Domu Kultury.
  • 10:30 RADZYMIN: Procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej Łaskawej od Cmentarza Żołnierzy Polskich 1920, w do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.
  • 12:00 RADZYMIN: Uroczysta Msza Święta i poświęcenie figury Matki Bożej Łaskawej pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego, biskupa warszawsko-praskiego (Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Radzyminie).
  • 15:00 – 18:00 RADZYMIN: piknik militarny przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.
  • 16:00 – 17:15 RADZYMIN: modlitewne uwielbienie: “Pod Twym płaszczem ukryj nas, Maryjo” w wykonaniu grupy “Coraz Bliżej” i ks. Andrzeja Daniewicza SAC.

————————– 17 sierpnia ————————–

• 18:00 MIŃSK MAZOWIECKI: Inscenizacja wjazdu gen. Hallera do Mińska oraz przybycie do świątyni i jego modlitwa przed obrazem Matki Bożej Wniebowziętej (początek inscenizacji od ul. Ogrodowej).
  • 18:00 MIŃSK MAZOWIECKI: Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Abpa Salvatore Pennachio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce przed obrazem Matki Bożej Anielskiej (Hallerowskiej), kościół Narodzenia NMP (ul. Kościelna 1).
  • 20:00 MIŃSK MAZOWIECKI: Złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości (ul. Nadrzeczna 3).