Trzej Królowie na wielbłądach i koniu, a za nim dzieci z Niepublicznego Przedszkola Smerf jako Święta Rodzina – tak w tym roku wyglądał Orszak Trzech Króli, w którym udział wziął bp Romuald Kamiński.

W kościele św. Łukasza Ewangelisty na Kępie Tarchomińskiej o godz. 13.00 bp Kamiński odprawił Mszę Świętą. Podczas homilii podkreślił, że ani błyskotliwy umysł, ani przygotowanie intelektualne nie pomogłyby królom w ogarnięciu tajemnicy Boga, gdyby nie dziecięce zaufanie Opatrzności.

Bez kombinowania dotarli do właściwego miejsca, ale nie o miejsce tu chodzi, a o przestrzeń spełniającą oczekiwania. Nie ma w życiu nic ważniejszego niż odkrycie, że Bóg jest samą miłością

– tłumaczył ordynariusz.

Po liturgii barwny pochód przy dźwiękach kwintetu dętego przeszedł ul. Światowida i Strumykową. W pochodzie uczestniczyło ok. 2 tysiące osób, w tym wiele rodzin i księża z obu białołęckich parafii. Orszak zwieńczyło błogosławieństwo ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej przed kościołem św. Franciszka z Asyżu.

fot. Marcin Tafejko