38. Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła wyruszyła dziś rano z kościoła konkatedralnego na Kamionku. Mszy Świętej na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył biskup Romuald Kamiński.

Miejcie takie przekonanie, idąc na pielgrzymkę, że to nie jest tylko wasza sprawa, ale podejmujecie się rzeczy naprawdę wielkich. Podejmując ten trud pielgrzymi, przemierzając konkretne miejscowości, idziecie z modlitwą, a przez to ubogacacie te przestrzenie. To jest bardzo ważna sprawa – mieć poczucie, że niosę wielką moc dzięki łasce Boże i dzielę się. Tak jak przychodzi spokojny deszcz i nawadnia ziemię, jak słońce swoimi promieniami pobudza do życia, tak pielgrzymi w swoim trudzie przynoszą dobre owoce. Tego nie da się zmierzyć. Trzeba mieć wiarę i taką świadomość, a przyjmujący pielgrzymów w większości ją mają, że czyni im się dobro

– mówił do pielgrzymów biskup Romuald Kamiński.

W 38. Praskiej Pielgrzymce Pieszej Pomocników Maryi Matki Kościoła idzie w tym roku 92 pielgrzymów. Pątnicy podzieleni są na trzy grupy. Organizatorzy pielgrzymki zachęcają do śledzenia profilu społecznościowego pielgrzymki oraz do pielgrzymowania duchowego. Codziennie, aż do końca pielgrzymki, w Katedrze Warszawsko-Praskiej przy ulicy Floriańskiej 3 o godz. 18 będzie sprawowana w łączności z pątnikami Msza Święta, a następnie konferencja i modlitwa.