We wtorek, 31 grudnia, zakończymy rok 2019. W tym dniu będzie szczególna okazja do tego, by podziękować Bogu za miniony czas i otrzymane łaski, przeprosić za popełnione grzechy i prosić o błogosławieństwo. W wielu parafiach Diecezji Warszawsko-Praskiej po Mszy Świętej wieczornej odbędą się nabożeństwa dziękczynno-przebłagalne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Wierni, którzy w kościele lub kaplicy pobożnie będą uczestniczyć 31 grudnia w uroczystym śpiewie hymnu “Ciebie, Boga wysławiamy” dla podziękowania za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego roku, mogą pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.

W niektórych kościołach warszawsko-praskich odbędą się Msze Święte sprawowane o północy, a w dwóch parafiach organizowane są nocne czuwania.

W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to uroczystość obowiązkowa. Tego dnia katolicy w Polsce mają obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Wierni, którzy w kościele lub kaplicy pobożnie będą uczestniczyć w tym dniu w uroczystym śpiewie hymnu “O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, celem uproszenia Bożej opieki na cały rok, mogą pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.

Bp Romuald Kamiński odprawi Mszę Świętą 1 stycznia o godz. 11.00 w parafii św. Łucji Dziewicy i Męczennicy w Warszawie-Rembertowie, a bp Marek Solarczyk o godz. 10.00 w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie.