W ramach inicjatywy Terapia Duchowa przez 9 śród modlimy się w intencji chorych, pracowników placówek leczniczych i ich bliskich.

Pierwsza Msza Święta została odprawiona w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Nobla na Saskiej Kępie. Przewodniczył Bp Romuald Kamiński.

Biskup Warszawsko-Praski odwołując się do przypadających na 2 grudnia czytań mówiących o ufności Bogu, powiedział:

My dzisiaj przynagleni ufnością do Boga przychodzimy żeby wypraszać to, czego nie jesteśmy w stanie dać od siebie, ale wypraszać, by moce Boże przez nasze pośrednictwo zaradziły wszystkim tym troskom. Dla jednych prosimy o zdrowie, dla innych by mieli cierpliwość posługi przy chorych, dla personelu medycznego, by mieli odwagę, siły, wewnętrzną determinację i radość z tego, że Pan postawił ich na tak ważnych miejscach.

Cała homilia:

Retransmisja Mszy Świętej: