W kaplicy domu sióstr Elżbietanek w Otwocku była sprawowana kolejna Msza Święta w ramach akcji modlitewnej „Terapia duchowa”. W siódmym tygodniu nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji chorych i pracowników ochrony zdrowia liturgii przewodniczył biskup Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia Konferencji Episkopatu Polski.

Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej zwrócił w homilii uwagę, że najłatwiej zrozumieć cierpienie chorych, osobom które same doświadczyły ciężaru choroby.

Tutaj także siostry doświadczyły tego, czym jest ciężar choroby covidowej i dlatego rozumieją co to znaczy pospieszyć z pomocą w trudnych momentach. Przychodzą także i takie chwile, w których Pan odwołuje tę czy inną osobę do siebie.

Biskup Romuald Kamiński przypomniał, że cierpienie sensu nabiera tylko przeżywane w zjednoczeniu z Chrystusem:

Jeśli my swoje cierpienia połączymy z Jego cierpieniem, to nasze cierpienie nie będzie cierpiętnictwem – czyli cierpieniem dla cierpienia – ale ono zostanie dołączone do tego wielkiego cierpienia Pana Jezusa i będzie wydawało razem z Panem Jezusem dobre owoce

Retransmisja Mszy Świętej wraz z pełną homilią:

Zdjęcia:

Akcja modlitewna „Terapia duchowa” w intencji chorych oraz pracowników służby zdrowia potrwa do 27 stycznia. W każdą środę o g. 20 zapraszamy do duchowej łączności za pośrednictwem transmisji internetowej SalveNET. Zachęcamy do przesyłania osobistych intencji na adres intencje@salvenet.pl, na profil FB diecezji warszawsko-praskiej oraz na czacie podczas transmisji kolejnych Mszy Świętych. W przyszłym tygodniu będziemy modlić się w kaplicy przy Szpitalu w Mińskim Mazowieckim.