Kaplica przy Szpitalu w Mińsku Mazowieckim była miejscem, w którym odprawiona została ósma Msza Święta nowennowa ‘Terapii duchowej’.

Biskup Romuald Kamiński, którzy przewodniczył Eucharystii w homilii przypomniał, że zaufanie Bogu jest kluczem do zwycięskiego wyjścia z każdej trudnej sytuacji:

Jeżeli On będzie fundamentem naszego życia, Jego nauka, to nic nas nie zmoże, żadna trudność, żadna przeciwność, czy choroba. Nie w sensie, że będziemy wiecznie zdrowi, czy żyli tu na ziemi, tylko ze wszystkich tych sytuacji zawsze będziemy wychodzili zwycięsko.

Ponownie Ordynariusz Warszawsko-Praski podkreślił także wielką rolę spotkania, jako niezbędnego elementu troski o drugiego człowieka. Przypomniał, że to co po ludzku jest prostym gestem jest jednocześnie fundamentem ludzkich relacji:

Czasem nadejdzie operacja czy lęk, to jest ogromnie ważne, aby uśmiechnąć się do chorego, wziąć go za rękę, powiedzieć dobre słowo, czy pocieszyć. Pan Jezus nigdy nie zaniedbał przedpola spotkania z człowiekiem i nigdy nie zaczynał od wielkich spraw, gdy potrzeba było tego, co jest tak proste, ludzkie i o tym szczególnie w takich chwilach pamiętajmy.

Retransmisja Mszy Świętej i pełna homilia:

ZDJĘCIA

Ostatnia dziewiąta Msza Święta nowennowa zostanie odprawiona 27.01.2021 r. pod przewodnictwem bpa Jacka Grzybowskiego w parafii św. Michała Archanioła w Warszawie-Grodzisku.