Tygodnik „Idziemy” świętuje swoje 15-lecie. Pierwsze wydanie ukazało się we wrześniu 2005 roku.

Z tej okazji w niedzielę, 13 września 2020 roku o godzinie 18:00 w katedrze warszawsko-praskiej sprawowana była Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Bpa Romualda Kamińskiego.

Jak powiedział w homilii Ordynariusz Diecezji:

Trzeba przyznać, że ta posługa tygodnika „Idziemy” była, jest i Daj Boże będzie owocna. Nie sposób żeby zsumować jego osiągnięcia. Bo to sukces zawarty w tysiącach serc.

Po Mszy o. prof. Dariusz Kowalczyk SJ z Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego wygłosił wykład o Kościele w mediach.

Na zakończenie uroczystości zostały wręczone statuetki „Wstańcie, chodźmy” oraz medale dla osób wspierających tygodnik „Idziemy”.

Ksiądz Henryk Zieliński, podczas gali powiedział:

Chcemy wyróżnić statuetką nagrody “Wstańcie, chodźmy” myśliciela, autora nośnych idei, które znajdują szeroki odzew w życiu społecznym, człowieka, który ludziom ceniącym sobie wiarę i rozum przywraca grunt pod nogami, dra Dariusza Karłowicza.

fot. Ewelina Klingbeil