Ponad 150 osób wzięło udział w wigilii organizowanej przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. W spotkaniu uczestniczył biskup Romuald Kamiński. Zgodnie z polską tradycją podczas uroczystości podzielono się opłatkiem i śpiewano kolędy.

Spotkanie rozpoczął biskup Romuald Kamiński: Niezależnie od tego, co dzieje się na co dzień, co przeżywamy, jakie mamy trudności, dziś chcemy przeżyć ten dzień w bliskości Pana Jezusa, ale także w bliskości nas samych.

Bóg uczy nas tego, że prawdziwa miłość do Niego polega na miłości do wszystkich ludzi. Niech ten dzień będzie pierwszy wśród innych takiej nauki o szacunku, miłości, pomocy i służbie wobec innych. Mimo nietypowej, jak na ten czas pogody, trochę smutnej, niech jednak te dni nie będą smutne. Choćby tutaj widzimy, że możemy się spotkać, być blisko siebie, że jest wielu ludzi dobrej woli, wielu ludzi życzliwych, to wszystko razem sprawia, że możemy poczuć się bardzo dowartościowani i w jednej rodzinie – dodał Biskup Warszawsko-Praski.

Na koniec złożył zebranym życzenia: Pragnę również z całego serca podzielić się najlepszymi życzeniami na Nowy Rok, żeby nigdy nie zabrakło w sercu otuchy, nadziei i żeby nie było w naszym życiu dni, w których zwątpimy, że jest miłość. Niech Bóg nas od tego zachowa! Zawsze trzeba mieć w sercu nadzieję, że ten, który nas umiłował do końca pozwoli nam przejść przez całe życie bezpiecznie do nieba.

Spotkania wigilijne z udziałem Biskupa Warszawsko-Praskiego odbywają się każdego roku. Dzisiejsza uroczystość po raz pierwszy została zorganizowana w placówce przy ulicy Grochowskiej 111/113, która została otwarta w lipcu br. Obok stołówki w tym miejscu funkcjonuje łaźnia, magazyn odzieży, a w chłodniejszych miesiącach także ogrzewalnia.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przygotowała dla osób ubogich na Święta 1500 paczek. W przygotowaniu świątecznej akcji pomagali wolontariusze.