Biskup Romuald Kamiński przewodniczył w święto Ofiarowania Pańskiego Mszy Świętej w Katedrze warszawsko-praskiej. Eucharystia była centralnym punktem diecezjalnych obchodów XXIV Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.

– Niech dzisiejsze święto ożywi w nas i odnowi pragnienie Boga żywego. Prośmy także o przenikliwe spojrzenie wiary. Abyśmy potrafili rozpoznać w wydarzeniach naszego życia Chrystusa, który ustawicznie przychodzi – podkreślił pasterz diecezji.

– To łaska od Boga, że przynajmniej raz w roku, w święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele na modlitwie i refleksji zgłębiamy tajemnicę szczególnego powołania, kiedyś określanego jako zakonne, dziś widzimy, że ono jest bogatsze, także w swojej formie zewnętrznej i dlatego mówimy o nim jako o życiu konsekrowanym. W tym określeniu znajdzie swoje miejsce kapłan i brat zakonny, siostra klauzurowa i czynna, członkinie różnych instytutów, siostry habitowe i bezhabitowe, dziewice i wdowy konsekrowane. Nasza moc płynie zawsze z bliskości Boga. Nasza mądrość zakorzeniona jest w słuchaniu i zrozumieniu pouczającego nas Boga – dodał Biskup Warszawsko-Praski.