22 kwietnia 2021 21:00

• Miejsce wydarzenia

Transmisja na kanale YouTube Wyższego Seminarium Duchownego DW-P

W Liście św. Jakuba każdy chrześcijanin jest zachęcany do modlitwy jeden za drugiego. Klerycy uczestnicząc we wspólnotowych Mszach świętych każdego dnia modlą się w różnych intencjach. I tak: w poniedziałki za wszystkich dobrodziejów i dobroczyńców seminarium, we wtorki za przyszłych parafian, w środy za chorych i cierpiących, we czwartki o powołania kapłańskie, w piątki o nawrócenie zatwardziałych grzeszników, w soboty za rodziny diecezji i w końcu w niedzielę za ojczyznę. Ponadto w każdą środę sprawowane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a we czwartki modlitwa różańcowa.

Wiele osób modli się za kleryków naszego seminarium, za co bardzo dziękujemy. Także i nasi alumni modlą się w powierzonych intencjach m.in. podczas czwartkowego różańca. I właśnie do tej wspólnej modlitwy różańcowej w poleconych intencjach chcielibyśmy zaprosić. Intencje, które będziemy przedstawiać Panu Bogu można wysyłać przez specjalnie przygotowaną skrzynkę intencji.

Różaniec w intencji powołań i składanych intencji jest celebrowany w każdy czwartek roku akademickiego o godz. 21.00.

Szczegółowe informacje i archiwalne nagrania można znaleźć w specjalnej zakładce różaniec on-line.