5 sierpnia 2021 18:30

• Strona internetowa miejsca/organizatora

www.loretto.pl

Bł. Ignacy Kłopotowski – patron od kłopotów
„Bł. ks. Ignacy Kłopotowski na pewno połączył małżeństwo w kryzysie, któremu groził rozwód. Kilka małżeństw, które były bezdzietne, przyjeżdża co roku do Loretto, by dziękować za uproszone potomstwo. Pan Franciszek miał tylko 1% życia. Żona codziennie z nim rozmawiała, po kilku miesiącach otworzył oczy, ruszył ręką następnie, usiadł. Jak się czuje? Wyśmienicie. To nie my. Góra. Cud wydarzył się, że zaczął rozmawiać. I teraz funkcjonuje normalnie, porusza się na wózku, doszedł do pełni sił i zdrowia. Razem z żoną codziennie odmawiają Różaniec. Takich historii jest sporo” – mówi siostra Wioletta Ostrowska CSL z Loretańskiego Centrum Rodziny Domus Sancta w Loretto.
Msza św. w pierwsze czwartki miesiąca w Loretto
„Każda osoba na tę Mszę może przynieść swoją intencję. Ojciec Jerzy Grzanka SSCC, duszpasterz sanktuarium w Loretto, który zainicjował te nabożeństwa kilka lat temu, składa je wszystkie na ołtarzu i odprawia w tych intencjach Mszę, zazwyczaj z formularza o bł. Ignacym Kłopotowskim. Podczas homilii o. Jerzy przybliża duchowość błogosławionego, założyciela Loretto, opiekuna ubogich i zagubionych, patrona od kłopotów. Po Mszy świętej jest krótkie nabożeństwo do ks. Ignacego, następnie procesja z relikwiami i specjalne błogosławieństwo na koniec” – dodaje s. Wioletta. W każdy pierwszy czwartek miesiąca w Loretto o godz. 18.30, www.loretto.pl.
Zgłoś swoje intencje
Masz potrzeby, które trzeba omodlić? Zgłoś je do nas – mówi ks. Grzegorz Walkiewicz, prezes Fundacji bł. Ignacego Kłopotowskiego www.fundacjaklopotowskiego.pl i dyrektor SalveNET, który będzie koncelebrował Msze św. w Loretto. „Naszą misją jest opieka nad medialnym dziełem ewangelizacji oraz rozwijanie nowych form komunikacji za pomocą dostępnych środków przekazu w diecezji warszawsko-praskiej – mówi kapłan. Chcemy budować coraz silniejsze, nowoczesne media katolickie i docierać z Dobrą Nowiną do jak najszerszego grona odbiorców” – dodaje. Do Państwa dyspozycji pozostaje skrzynka mailowa: intencje@fundacjaklopotowskiego.pl, zachęcamy do składania swoich próśb, będziemy je powierzać Panu Bogu przez wstawiennictwo naszego patrona od kłopotów.
TRANSMISJA SIERPNIOWA