15 sierpnia 2021

W dniach 13-15 sierpnia odbędą się obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą”. Współorganizatorem uroczystości jest diecezja warszawsko-praska. Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznych obchodów.

15 sierpnia

7.30 Modlitwa przy Krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. Ignacego Skorupki w Ossowie

8.30 Złożenie kwiatów przy pomniku ks. Ignacego Skorupki przy Szkole w Ossowie

9.30 Uroczysta Msza Święta na terenie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie, celebrowana przez Biskupa Romualda Kamińskiego

11.15 Apel Poległych i złożenie wieńców na Cmentarzu Bohaterów 1920 roku na terenie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie

Transmisja Mszy Świętej (także w Radiu Warszawa) oraz Apelu Poległych na kanale internetowym SalveNET.

12.30 Rekonstrukcja historyczna na Błoniach Ossowskich

17:00 – Msza Święta na cmentarzu poległych 1920 r. w Radzyminie, pod przewodnictwem bpa Jacka Grzybowskiego. Po Eucharystii apel poległych.