6 września 2020 19:00

• Miejsce wydarzenia

Parafia św. Hieronima ul. Rumiankowa 2/4 05-077 Warszawa, os. Stara Miłosna

• Strona internetowa miejsca/organizatora

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) w naszej parafii zastało powołane 19 września 2010 roku. Członkowie, którzy aktualnie należą do KSM są w dużej mierze owocem wolontariatu przed ŚDM Kraków 2016. Jednym z naszych zadań jest twórcze włączanie się w życie Wspólnoty Parafialnej – aktywizowanie zarówno młodszych, jak i starszych. Sprzątaliśmy już m.in. staromiłośniańskie lasy, osładzaliśmy przedświąteczny czas własnoręcznie robionymi piernikami. Młodzież jest też od kilku lat odpowiedzialna za projekt i budowę Grobu Pańskiego. Od dwóch lat członkowie KSM, jako animatorzy, pomagają w dobrym przygotowaniu się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania kandydatom z naszej parafii.

Akcja to ważna część KSM-owej przestrzeni, ale najważniejsza jest formacja! Nasze spotkania odbywają się w cyklu miesięcznym – pierwsza niedziela to film lub wyjście, druga to niedziela formacyjna, trzecia niedziela to czas na integrację, czwarta niedziela to adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami prowadzonymi przez KSM-owiczów. Spotkanie modlitewne odbywa się w kościele i zapraszamy na nie wszystkich parafian

Wspólne wyjazdy na kajaki lub w celu zdobywania górskich szczytów to nasz czas integracji, jeszcze lepszego wzajemnego poznawania siebie oraz przede wszystkim odkrywania Chrystusa w drugim człowieku, we wspólnej trosce o każdego z nas.

Nasze głowy są pełne pomysłów, a ręce gotowe do pracy, więc powyższa lista na pewno nie jest zamknięta! Jeżeli masz między 14 a 30 lat to serdecznie zapraszamy Cię do naszej wspólnoty. Na pewno odnajdziesz swoje miejsce w jednym z dwóch zastępów – młodszym dla osób w wieku 14-19 lat lub starszym 20-30 lat.

Więcej o samym KSM znajdziesz na oficjalnej stronie: www.ksm.org.pl

Zobacz nas na Facebooku

W CZASIE OBOSTRZEŃ I ZASAD EPIDEMICZNYCH HARMONORGAM SPOTKAŃ JEST ZMIENIONY, BIEŻĄCE INFORMACJE MOŻNA ZNALEŹĆ NA FACEBOOKU WSPÓLNOTY.