5 czerwca 2021 10:00

W pierwszą sobotę miesiąca, 5 czerwca 2021 roku, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, w Katedrze warszawsko-praskiej sześciu diakonów szóstego roku naszego diecezjalnego seminarium duchownego przyjmie święcenia prezbiteratu. Udzieli ich biskup Romuald Kamiński.

Przyszłymi kapłanami będą:

fot. Waldemar Kompała

Dk. Patryk Filipiak – 27 lat, pochodzi z parafii św. Jana Kantego w Legionowie. Przed Seminarium ukończył liceum ogólnokształcące i szkołę muzyczną II st. na wydziale wokalnym. Związany ze wspólnotą ministrantów, a także Fundacją Dzieła Nowego Tysiąclecia.

fot. Waldemar Kompała

Dk. Marcin Jaromij – 25 lat, pochodzi z parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie. Związany z ruchem światło życie. Lubi chodzić po górach, jeździć na deskorolce i czytać książki.

fot. Waldemar Kompała

Dk. Marcin Kwitek – 36 lat, pochodzi z parafii bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach. Przed seminarium pracował jako księgowy. Poza magisterium z teologii, uzyskał także tytuł licencjatu z teologii duchowości

fot. Waldemar Kompała

Dk. Kamil Łyskowicz – 25 lat, pochodzi z parafii św. Trójcy w Kobyłce. Związany ze wspólnotą ministrantów. Interesuje się gotowaniem, pieczeniem i książkami.

fot. Waldemar Kompała

Dk. Bartłomiej Szwarc – 26 lat, pochodzi z parafii Chrystusa Króla na Targówku. Interesuje się sportem. Lubi jeździć na nartach, grać w piłkę nożną i tenis ziemny oraz chodzić po górach.

fot. Waldemar Kompała

Dk. Filip Zgódka – 25 lat, z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonce. Związany z harcerstwem i oazą. Zainteresowania to żeglarstwo, wędrówki i gry
    planszowe.

Ze względów pandemicznych zachęcamy do modlitewnej łączności on-line przez transmisję diecezjalnego kanału SalveNET.