26 czerwca 2021 10:00

Wójt Gminy Strachówka, Przewodnicząca Rady Gminy, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej i Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska mają zaszczyt zaprosić na “Vademecum – w korowodzie weselnym rodziców Cypriana Norwida” w 200. rocznicę urodzin Poety, które odbędzie się 26 czerwca 2021 r. w Strachówce.

Program uroczystości:

10:00 – przejazd spod szkoły bryczkami i wozami konnymi na cmentarz w Sulejowie. Złożenie kwiatów na grobie ks. Jakuba Dosta. Powrót do Strachówki.

12:00 – Msza Święta w kościele Wniebowzięcia NMP w Strachówce sprawowana przez bpa Romualda Kamińskiego

12:45 – koncert poezji Norwida w wykonaniu Piotra Kajetana Matczuka

13:15 – pokaz tańców szlacheckich

13:45 – uroczystość otwarcia sali teatralnej w Szkole Podstawowej w Strachówce. Przedstawienie obrzędów szlacheckiego wesela. Wystawa “Jeden zaszczyt być człowiekiem”.