9 października 2020 18:30

• Miejsce wydarzenia

Parafia Przemienienia Pańskiego, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 1, 05-250 Radzymin

• Strona internetowa miejsca/organizatora

Blisko 50 lat temu błogosławiony papież Paweł VI mówił:

…współczesny człowiek, którego pochłania podbój i wykorzystanie świata materii, doświadcza głodu czegoś innego i zarazem czuje dziwną pustkę […] Dzisiaj więcej niż kiedykolwiek, potrzebni są świadkowie tego co Niewidzialne.

Słowa papieża są wciąż aktualne, dlatego chcemy odnaleźć na nowo Tego, który nadaje sens naszemu życiu. W tym trudnym czasie, kiedy wiele w nas lęku i niepewności, tym bardziej potrzebujemy wymownych świadków zaufania bez reszty Bogu.

WIECZÓR WIARY
Zapraszamy w każdy drugi piątek miesiąca
od października 2020 do maja 2021, na godz. 18.30
do Kolegiaty Przemienienia Pańskiego (ul. POW 1, Radzymin)

Będą to nie tylko katechezy, lecz także spotkania z ludźmi, którzy podzielą się świadectwem swojej wiary. Kim Bóg jest dla nich? Co daje im wiara? Dlaczego warto codzienność przeżywać z Bogiem?

Terminy:

• 9 października – p. Jan Budziaszek
  • 13 listopada – ks. dr Tomasz Kostecki
  • 11 grudnia – p. Patrycja Hurlak
  • 8 stycznia – ks. dr Marek Dziewiecki
  • 12 lutego – ks. Zbigniew Sapiejewski: Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia – 3 i 4 prawda wiary.
  • 12 marca – ks. Zbigniew Sapiejewski: Dusza ludzka jest nieśmiertelna. Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna – 5 i 6 prawda wiary.
  • 9 kwietnia
  • 14 maja