16 sierpnia 2021 to 26 sierpnia 2021

XXXVIII Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła: „STAĆ NA STRAŻY ŻYCIA”

Warszawa – Jasna Góra
    16   26 sierpnia

Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania.

W tym roku uczestnikom pielgrzymki będzie towarzyszyć hasło zaczerpnięte ze Jasnogórskich Ślubów Narodu Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego – „Stać na straży życia”.

Program pielgrzymkowy pomoże przygotować się do beatyfikacji tego wielkiego pasterza oraz poznać lepiej tematykę związaną z ochroną życia w Kościele. W pielgrzymce będą uczestniczyć przedstawiciele ruchów pro-life.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne i wymogi organizacyjne liczba uczestników w grupach podlega limitom.  Pątnicy w mogą się zgłosić swoją deklarację udziału przez stronę pielgrzymki. Rejestracja wstępna daje prawo pierwszeństwa przy zapisach do wybranej grupy. Szczegóły na stronie www.pielgrzymkapomocnikow.pl.

UWAGA: Fakt zaszczepienia lub jego braku nie jest brany pod uwagę przy zapisie. Decyduje wyłącznie kolejność zgłaszania się pątników.

Pielgrzymowanie duchowe:

Wszystkich tych,  którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak organizatorzy zapraszają w trakcie pielgrzymki do pielgrzymowania duchowego. Odbywać się będzie w Katedrze Warszawsko-Praskiej przy ulicy Floriańskiej  3 o godz. 18.
    W programie wspólna Msza Święta, konferencja i modlitwa.