Podczas powakacyjnego dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie dziękowano za letnie oazy rekolekcyjne młodzieżowe i Domowego Kościoła. Mszy Świętej w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Kawęczyńskiej przewodniczył biskup Romuald Kamiński.

Pasterz diecezji warszawsko-praskiej podkreślał, że rodzina powinna stale być w centrum zainteresowania całego społeczeństwa:

Małżeństwo i rodzina pozostając w centrum, bo to jest najwłaściwsze miejsce, będą potrzebować pomocy ze wszystkich innych wspólnot, które funkcjonują w tym obszarze. A są trzy takie podstawowe, które powinny pracować na rzecz rodziny: parafia, szkoła i wszystkie instytucje takie jak urzędy czy zakłady pracy. Jedna myśl przewodnia powinna łączyć te wysiłki – w centrum naszego zainteresowania jest owo gniazdo, od którego wymaga się uformowania dziecka Bożego i doprowadzenia go do zrozumienia wielkości jego powołania i pełni świętości. Wszyscy zgodnie winniśmy pracować, żeby zrealizować to zadanie. To jest możliwe i konieczne. Wymaga to pewnego przestrojenia funkcjonowania całego społeczeństwa, żeby dostrzec te elementy, które są fundamentalne, najważniejsze, na które Bóg szczególnie zwrócił naszą uwagę.

Pełna homilia:

Spotkanie zgromadziło ponad 2000 członków Ruchu Światło-Życie Diecezji Warszawsko-Praskiej.