Wykaz katechizacji przedmałżeńskiej na rok 2021. Przypominamy, że obowiązuje rozporządzenie przewodniczącego Rady ds. Rodziny dot. internetowych kursów przedmałżeńskich (https://diecezja.waw.pl/5856). Aktualnie z zachowaniem zarządzeń sanitarnych powracamy do nauk stacjonarnych.

 

KATECHIZACJA PRZEDMAŁŻEŃSKA

W DIECEZJI WARSZAWSKO – PRASKIEJ W ROKU 2021

 

DEKANAT ANIŃSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
MB Królowej Polski ul. Rzeźbiarska 46, Warszawa czwartek g. 19.00 07.01, 07.10
Najświętszego Serca P.J. ul. Narcyzowa 18, Warszawa piątek g. 18.45 05.03, 01.10
Wniebowzięcia NMP ul. Trakt Lubelski 157, Warszawa czwartek g. 19.00 04.03
MB Anielskiej ul. Wilgi 14, Warszawa środa g. 19.00 24.02

 

 

DEKANAT BRÓDNOWSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
MB Różańcowej ul. Wysockiego 8, Warszawa środa g. 20.00 24.02, 15.09
Św. Faustyny ul. Żuromińska 2, Warszawa środa g. 19.30 07.04, 15.09
Św. Włodzimierza ul. Kondratowicza 2, Warszawa wtorek g. 18.00 02.03, 09.09
Św. Marii Magdaleny ul. Echa Leśne 2, Warszawa środa g. 19.00 27.01, 08.09
Św. Szczepana ul. Głębocka 74,

Warszawa

środa g. 19.30 03.02

 

 

DEKANAT GROCHOWSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
MB Królowej Polskich Męcz Al. Stanów Zjednoczonych 55, Grochów piątek g. 19.00 12.03, 08.10
Najczystszego Serca Maryi ul. Chłopickiego 2, Grochów piątek g. 18.30 08.01, 09.04, 10.09
Nawrócenia Św. Pawła Ap ul. Kobielska 10, Grochów

 

czwartek g. 19.30 28.01, 02.09
Bożego Ciała ul. Grochowska 365 czwartek g. 19.00 07.01
Narodzenia Pańskiego ul. Ostrobramska 72, Witolin poniedziałek g. 19.00 04.10
Św. Ojca Pio ul. gen. E. Fieldorfa 1, Gocław środa g. 19.15 24.02
Miłosierdzia Bożego ul. Ateńska 12, Saska Kępa niedziela g. 17.30 07.03,03.10
Św. Patryka ul. Rechniewskiego 14 czwartek g. 19.00 11.03, 02.09
MB Nieustającej Pomocy ul. Nobla 16 czwartek g. 19.00 04.03
Św. Wincentego

Pallottiego

ul. Skaryszewska 12 sobota g. 9.00 06.03, 02.10
Św. Apostołów

Jana i Pawła

ul. Kapelanów AK 2 poniedziałek g. 19.15 08.02, 04.10

 

 

DEKANAT PRASKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Katedra Św. Floriana ul. Floriańska 3,Praga wtorek g. 19.00 05.01, 06.04
Chrystusa Króla ul. Tykocińska 27/35 wtorek g. 19.30 05.01
Św. Marka Ewangelisty ul. Zamiejska 6, Targówek wtorek g. 19.00 09.02, 14.09
Świętej Rodziny ul. Rozwadowska 9/11, Zacisze poniedziałek g. 20.00 12.04, 04.10

 

 

DEKANAT REMBERTOWSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Św. Wacława ul. Korkowa 27 , Gocławek niedziela g. 18.00 19.09
Św. Hieronima ul. Rumiankowa2/4

Stara Miłosna

poniedziałek, g. 19.00 06.09
Opatrzności Bożej ul. Skargi 2, Wesoła czwartek g. 19.30-22.00 25.02

 

 

DEKANAT TARCHOMIŃSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Narodzenia NMP ul. Klasyków 52/54, Płudy piątek g. 19.00 24.09
NMP Matki Pięknej Miłości ul. Myśliborska 100, Tarchomin poniedziałek g. 19.00 22.02
Św. Jakuba Apostoła ul. Mehoffera 4, Tarchomin poniedziałek g. 19.00 12.04
NMP Wspomożycielki Wiernych ul. Izabelińska 8, Stanisławów poniedziałek g. 19.00 01.02
Św. Franciszka z Asyżu ul. Strumykowa 25, Tarchomin poniedziałek g. 19.30 15.02, 13.09
NMP Królowej ul. Sienkiewicza 12

Józefów k. Legionowa

poniedziałek g. 20.00 01.02
MB Pompejańskiej ul. Mysliborska 28

Warszawa

sobota g.19.00 27.11
Św. Łukasza ul. Sprawna 9

Warszawa

Sobota g. 19.30 11.09

 

 

DEKANAT JADOWSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Św. Jakuba Ap Pl. Dreszera 11, Jadów niedziela g. 19.00 21.02
Wniebowzięcia NMP ul. C.K. Norwida 10, Strachówka niedziela g. 15.30 07.03, 05.09

 

 

DEKANAT KOBYŁKOWSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Świętej Trójcy ul. Kościelna 2, Kobyłka czwartek g. 19.00 04.02
św. Andrzeja Boboli Al. Józefa

Piłsudskiego 248/252

Marki

sobota g. 19.00 17.04, 16.10
MB Fatimskiej

 i bł. Bronisława Markiewicza

Al. Jana Pawła II 21

Słupno

niedziela g. 13.00 03.10

 

 

DEKANAT LEGIONOWSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa ul. Piłsudskiego 47, Legionowo niedziela g. 17.00 14.03, 03.10
Św. Jana Kantego ul. Kościelna 2, Legionowo czwartek g. 19.00 04.02, 22.04, 02.09, 18.11
MB Fatimskiej ul. Orląt Lwowskich 8, Legionowo niedziela g. 18.00 11.04, 03.10

 

 

DEKANAT MIŃSK MAZ. – NARODZENIA NMP

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
MB Nieustającej Pomocy ul. Nowa 1, Huta Mińska czwartek g. 19.00 18.02
Narodzenia NMP ul. Kościelna 1, Mińsk Maz. piątek g. 19.00 26.03, 17.09
MB Dobrej Rady ul. Mazowiecka 59, Wólka Mińska piątek g. 18.00 12.02
Św. Jana Chrzciciela Pl. Anny Jagiellonki 21, Cegłów niedziela g. 19.00 12.09
MB z Guadalupe ul. Mazowiecka 33, Budy Barcząckie niedziela g. 15.00 21.02, 12.09
Wniebowzięcia NMP ul. Mickiewicza 2,

Kałuszyn

niedziela g. 18.00 11.04

 

 

DEKANAT MIŃSK MAZ. – ŚW. ANTONIEGO

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Bł. Honorata Koźmińskiego ul. Żwirowa 2, Chrośla środa g. 20.00 15.09
Św. Antoniego z Padwy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 54,

Mińsk Maz.

środa g. 19.00 07.04, 06.10
Świętej Trójcy ul. Kościuszki 25, Kołbiel niedziela g. 19.00 21.02, 12.09
 

Św. Jana Chrzciciela

ul. gen. K. Sosnkowskiego 43a, Mińsk Maz. niedziela g. 17.30 28.02, 17.10
MB Jasnogórskiej Królewiec 85 niedziela g. 19.00 21.02

 

 

DEKANAT NOWODWORSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Św. Michała Archanioła ul. Warszawska 1 a, Nowy Dwór Maz. niedziela g. 19.00 18.04, 19.09
Św. Andrzeja Boboli ul. Różana 2, Rajszew piątek g. 18.30 09.04

 

 

DEKANAT OTWOCKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Św. Wincentego a Paulo ul. Kopernika 1, Otwock. piątek g. 19.00 15.01, 16.04, 15.10
Zesłania Ducha Świętego ul. Żeromskiego 6, Otwock środa g. 19.00 03.02, 06.10

 

 

DEKANAT OTWOCK-KRESY

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Wniebowzięcia NMP Pl. Kard. Wyszyńskiego 3, Celestynów niedziela g. 19.00 03.01
MB Częstochowskiej ul. Ks. Piotra Skargi 24, Józefów wtorek godz. 19.30 21.09
Miłosierdzia Bożego Ługi 58 A, Otwock niedziela g. 19.00 19.09
MB Królowej Polski ul. Czerska 21, Otwock-Kresy. Wtorek

g. 19.00

23.02, 07.09
Św. Jana Chrzciciela ul. Kasprowicza 2 Józefów-Michalin piątek g. 19.30 12.02

 

 

DEKANAT RADZYMIŃSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Przemienienia Pańskiego ul. POW 1, Radzymin wtorek g. 19.00 19.01, 23.04, 10.09
Św. Stanisława BM ul. Kościelna 116,

Nowe Załubice

sobota g. 19.00 16.10
Św. Trójcy ul. Kościelna 41,

Niegów

sobota g. 18.00 06.03
Podwyższenia Krzyża Świętego Ul. Kościelna 30,

Dąbrówka

sobota g. 20.00 20.02

 

 

DEKANAT SIENNICKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Św. Stanisława ul. Mińska 34,

Siennica

niedziela g. 10.00 05.09
Św. Trójcy Ul. Rynek 10,

Latowicz

niedziela g. 18 14.02
Św. Marcina

 i Mikołaja

Kuflew 9 niedziela g. 11.30 05.12

 

DEKANAT STANISŁAWOWSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Św. Mikołaja ul. Rynek 30 a,

Dobre

piątek g. 19.00 05.03
Św. Jana Chrzciciela i Stanisława BM ul. Szkolna 2, Stanisławów niedziela g. 19.00 07.02
Św. Katarzyny Aleksandryjskiej ul. Cicha 6

Pustelnik

niedziela g. 19.00 17.01

 

 

DEKANAT SULEJÓWEK

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
NMP Matki Łaski Bożej ul. Okuniewska 61, Halinów sobota g. 19.00 02.10
NMP Matki Kościoła ul. Żeromskiego 18, Sulejówek piątek g. 19.00 19.02
Przemienienia Pańskiego ul. Armii Krajowej 34, Miłosna sobota g. 9.00 20.02, 05.06, 04.09

 

 

DEKANAT TŁUSZCZ

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Narodzenia Pańskiego ul. Kościelna 2, Jasienica niedziela g. 13.00 28.02
Św. Stanisława Pl. 3 Maja 17, Postoliska niedziela g. 15.00 05.02, 03.10
Przemienienia Pańskiego ul. Kościelna 7

Tłuszcz

poniedziałek g. 19.30 01.02, 06.09

 

 

DEKANAT WOŁOMIŃSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
MB Nieustającej Pomocy ul. Willowa 9, Duczki środa g. 19.00 29.09
MB Częstochowskiej ul. Kościelna 54, Wołomin poniedziałek g. 19.00 01.02, 19.04, 06.09, 22.11
NMP Matki Kościoła ul. Słoneczna 5

Ostrówek

niedziela g. 19.00 06.01

 

 

DEKANAT ZIELONKOWSKI

Parafia Adres Dzień i godzina kursu Data rozpoczęcia kursu
Św. Izydora Al. J. Piłsudskiego 93, Marki środa g. 19.00 13.01,
MB Częstochowskiej ul. Jagiellońska 10, Zielonka poniedziałek g. 20.00 15.02, 25.09
Miłosierdzia Bożego ul. 11 Listopada 4 , Ząbki sobota g. 19.00 20.02

 

W kaplicy domu sióstr Elżbietanek w Otwocku była sprawowana kolejna Msza Święta w ramach akcji modlitewnej „Terapia duchowa”. W siódmym tygodniu nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji chorych i pracowników ochrony zdrowia liturgii przewodniczył biskup Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia Konferencji Episkopatu Polski.

Details