Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek, 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

Ponieważ modlitwa ma wartość uniwersalną, przyjąłem propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, aby 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu, by błagać Boga o wspomożenie ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusa.

~`papież Franciszek

Modlitwa w tej intencji ma zjednoczyć – zgodnie z wiarą i tradycją – przedstawicieli różnych religii we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii.

Podjęcie tej inicjatywy zarekomendował wszystkim pasterzom Kościołów lokalnych w Polsce Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Biskupi z Diecezji Warszawsko-Praskiej, biskup Romuald Kamiński i biskup Marek Solarczyk, również zapraszają wszystkich wiernych do podjęcia w tej intencji modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia.