W kaplicy Stadionu Narodowego przy szpitalu tymczasowym została odprawiona druga Msza Święta nowennowa w intencji chorych, ich bliskich oraz pracowników służby zdrowia.

Mszy Świętej przewodniczył Bp Romuald Kamiński. W homilii duchowny powiedział

W takiej wspólnocie, jaka tworzy się z racji pandemii – myślę o tych setkach tysięcy czy nawet milionach ludzi, którzy jednoczą się w modlitwie – niech w żadnym sercu nie zabraknie tej nadziei i tej siły. Siła duchowa jest bardzo potrzebna, żebyśmy pomagali temu doczesnemu wkładowi mocy, jaki czynią wszyscy pracujący w służbie zdrowia.

Ordynariusz warszawsko-praski podziękował za trud służby, przed którą stoją lekarze:

Ileż ludzi, którzy są przygotowani do pracy zawodowej, zostawiło tutaj swoje serce? Nie tylko wiedza była tu przydatna, ale przede wszystkim – czuć to w każdym miejscu – ile zostawiono serca, żeby stworzyć miejsce, które będzie służyło tym wszystkim, którzy będą potrzebować pomocy medycznej. Oby służyło jak najkrócej.

Pełna homilia:

Retransmisja Mszy Świętej:

Zdjęcia

Terapia duchowa to akcja modlitewna, która potrwa do 27 stycznia. Przez 9 śród odprawiana jest Msza Święta w intencji chorych, ich bliskich oraz pracowników służby zdrowia. Intencje można przesyłać na adres mailowy: intencje@salvenet.pl lub na profilu facebookowym Diecezji Warszawsko-Praskiej, a także na czacie na kanale YouTube telewizji SalveNet podczas transmisji Mszy Świętej.